درمان اسکار آکنه

شاید در نگاه اول درمان آکنه ساده به نظر برسد و یا شاید از خود بپرسید درمان چگونه است؟

اسکارهای آکنه را می‌توان به سه گروه پایه اسکارهای یخ‌شکن Icepick ، اسکارهای چرخان (rolling)، و اسکارهای واگنی  boxcarتقسیم نمود.

اسکار آیس پک

 

اسکار بوکس کار

 

اسکار رولینگ

 

اسکار گوشتی

روش های درمان جای جوش با روش های نوین پزشکی

١میکرودرم ابریژن:

این روش موجب می شود تا جوش فعال و همچنین تیرگی محل جوش ها نیز از بین برود. همچنین موجب میشود تا اسکارهای بصورت سطحی تر شوند و از حالت اولیه خارج شوند.

۲لیزر CO2 :

اگر شما بخواهید از این روش استفاده کنید باید حتما قبل از آن جوش های فعال را درمان نمایید و تقریبا شخصی که مراجعه می کند نباید هیچ گونه جوش فعالی داشته باشد . فراموش نکنید که باید در این روش بی حسی موضعی صورت بگیرد.

۳دستگاه لیزر فرکشنال

اخیرا دستگاهی معرفی شده است که می تواند موجب رفع اسکار آکنه ها باشد که در زمان ۳تا۵ جلسه این ها را از بین ببرد که البته نکته ی مهم این روش این است که کاملا بی عوارض می باشد و حتی در پوست ها تیره نیز از آن استفاده می نمایند .

۴میکرونیدلینگ

یکی دیگر از روش های که بسیار معرفی شده است روش میکرونیدلینگ می باشد این روش هم بسیار در برخورد با اسکار آکنه و جوش ها موثر است که می توانیم بگوییم اثری مانند لیزرها داشته است و فرد می تواند طی ۴ تا ۶ جلسه پس از انجام این روش وضعیت اسکارها را به صورت قابل ملاحظه ای مقایسه کند که چه میزان زیادی موجب بهبودی آنها می باشد .